Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/themo-core/inc/lessphp/Less.php on line 9708

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/themo-core/inc/lessphp/Less.php on line 9716

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/themo-core/inc/lessphp/Less.php on line 9721

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/themo-core/inc/lessphp/Less.php on line 9727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/themo-core/inc/lessphp/Less.php on line 9737

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/themo-core/inc/lessphp/Less.php on line 9740

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/themo-core/inc/lessphp/Less.php on line 9760

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/themo-core/inc/lessphp/Less.php on line 9765

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/themo-core/inc/lessphp/Less.php on line 9786

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfs/c12/h07/mnt/216022/domains/midwestgoldengloves.com/html/wp-content/plugins/themo-core/inc/lessphp/Less.php on line 9793
Past Champions - Midwest Golden Gloves - Omaha, NE

CURRENT WEIGHT CLASSES

diver

2010 – Ricky Lacefield, Grand Island
2011 – Ricky Lacefield, Grand Island
2012 – Unopposed
2013 – Cody Lacefield, Lincoln
2014 – Sergio Ramirez, Omaha

2015 – Sergio Ramirez, Omaha
2016 – Ricardo Menchaca, Omaha
2017 – Ricky Menchaca, Omaha

2010 – Sergio Ramirez, Omaha
2011 – Abel Soriano, Omaha
2012 – Luis Rodriguez, Omaha
2013 – No Entry
2014 – Abel Soriano, Omaha

2015 – Abel Soriano, Omaha
2016 – Jonathan Hernandez, Omaha
2017 – Jonathan Hernandez, Omaha

2010 – James Palma, Omaha
2011 – Luis Rodriguez, Omaha
2012 – Jamie Fox, South Dakota
2013 – Uriel Valdovinos, Omaha
2014 – Kyle Gorsuch, Grand Island

2016 – Brandon Aguayo, Omaha
2015
2017 – Brandon Aguayo, Omaha

1968 – Bob Durst, SD
1969 – Bob Durst, SD
1970 – Dale Hernandez, Omaha
1971 – Mike Wilson, Lincoln
1972 – Levi Levering, Norfolk
1973 – Levi Levering, Norfolk
1974 – Tom Cisneros, Scottsbluff
1975 – Rick Kaiser, SD
1976 – Pat Jefferson, SD
1977 – Pat Jefferson, SD
1978 – Tim Christensen, Grand Island
1979 – Tim Christensen, Grand Island
1980 – Calvin McCoy, Omaha
1981 – MattTrejo, Hastings
1982 – Tom Hoffman, Norfolk
1983 – Billy Kellogg, Omaha
1984 – Billy Kellogg, Omaha
1985 – Vem Larvie, SD
1986 – Michael McNeil, Omaha
1987 – Terry Evans, Omaha
1988 – James Shelly, Omaha
1989 – Eric Nesiba, Central Dist
1990 – Chanes Beal, Omaha
1991 – Henry Ramirez, Scottsbluff
1992 – Sam Greco, Omaha

1993 – Henry Ramirez, Scottsbluff
1994 – Sam Greco, Omaha
1995 – Kris Eddy, Ord/Central Dist.
1996 – Jose Perez, Norfolk
1997 – Dyan Quinanta, Omaha
1998 – Robert Sterka, Norfolk
1999 – Matthew Sukup, Norfolk
2000 – Jose Gonzales, Ord/Central Dist.
2001 – Jeremy Drapel, Ord/Central Dist.
2002 – Michael Vasquez, Norfolk
2003 – Eddie Corona
2004 – Martin Ojeda
2005 – Terence Crawford
2006 – Terence Crawford
2007 – James Henley
2008
2009 – Michael DeLaruz, Omaha
2010 – No Entry
2011 – Anthony Donald, Omaha
2012 – Zach Hunt, Omaha
2013 – Antonio Perales, Omaha
2014 – Uriel Valdovinos, Omaha
2015 – Trevor Avant-Coleman, Omaha
2016 – Rouj Talet, Lincoln
2017 – Jose Camacho, Omaha

1934 – Claude Hender, Omaha
1935 – Joe Matheson, Herman
1936 – Merle Cherry, Norfolk
1937 – Victor Marker, Scottsbluff
1938 – Victor Marker, Scottsbluff
1939 – Victor Marker, Scottsbluff
1940 – LeRoy Durst, Fremont
1941 – Charles Hansen, Omaha
1942 – Ralph Hill, Omaha
1943 – JimWolford, Lincoln
1944 – Clarence Adam, Boys Town
1945 – Truman Swingle Harvard, MF
1946 – Vincent Foster, Omaha
1947 – Nelson Leverina, Macy
1948 – Rolland Jakes, Omaha
1949 – Mel Scholine, Hastings
1950 – Johnny Foster, Kearney
1951 – Gilbert Negrete, Alliance
1952 – Can Romanelli, Lincoln
1953 – Charies Ironshell, Grand Island
1954 – Charles Ironshell, Grand Island
1955 – Donald Johnson, Omaha
1956 – Rolland Jakes, Omaha
1957 – Rean Pofahl, Norfolk
1958 – Gerald Harris, Omaha
1959 – Ferd Hemandez.Scottsbluff
1960 – Ferd Hernandez, Scottsbluff
1961 – Bob Swanberg, Omaha
1962 – Paul Fisher, Omaha
1963 – Keith Steffen, Lincoln
1964 – Collin Moon, Lincoln
1965 – Percy Titsworth, Omaha
1966 – Percy Titsworth, Omaha
1967 – Mike Durst, SD
1968 – Mike Durst, SD
1969 – Tony Drake, Norfolk
1970 – Dick Pelster, Omaha
1971 – John Himing, SD
1972 – Junior Pelster, Omaha
1973 – Jim Hearn, Omaha
1974 – Clay Fisher, Norfolk
1975 – Jeff LeMair.SD

1976 – Jeff LeMair.SD
1977 – Jeff LeMair.SD
1978 – Jeff LeMair, SD
1979 – Rick Kaiser, SD
1980 – Ted Pelster Norfolk
1981 – Samuel Cribbs, Omaha
1982 – Samuel Cribbs, Omaha
1983 – Samuel Cribbs, Omaha
1984 – Tim Christensen, Central Dist
1985 – Sherman Wright, Omaha
1986 – Michael Sackett, Omaha
1987 – Randy Eckmann, North Div.
1988 – Randy Eckmann, North Div.
1989 – Ray Domengue, Omaha
1990 – Randy Eckmann, Norfolk
1991 – Randy Eckmann, Norfolk
1992 – Randolph Calender, SE Dist,
1993 – Hugh Reefe, Lincoln
1994 – Alton Bear, Rapid City
1995 – Jason Glatgokas, Omaha
1996 – Jerry Gorsuch, Ord/Central Dist.
1997 – Poncho Ganzales, Ord/Cntrl Dist.
1998 – Robert Jumping Eagle, SD
1999 – Mario Frampton, Omaha
2000 – Robert Jumping Eagle, SD
2001 – Sean Wilson, Omaha/Lincoln
2002 – Shawn Stenka, Norfolk
2003 – Lowell Brownfield
2004 – Armando Gonzalez
2005 – Rosendo RoWes
2006 – Casey Bahrs
2007 – Rosendo RoWes 2008
2009 – Dylan Henry, Grand Island
2010 – Dylan Henry, Grand Island
2011 – Dylan Henry, Grand Island
2012 – Paul Whiteface, South Dakota
2013 – Dylan Henry, Lincoln
2014 – Dylan Henry, Lincoln
2015 – Kevin Ventura, Omaha
2016 – Dylan Henry, Lincoln
2017 – Dylan Henry, Lincoln

1968 – Hal Mitchell, Omaha
1969 – Biff Lockerby, Omaha
1970 – Doug Barber, SD
1971 – Roger Pelster, Norfolk
1972 – Jack Frease, Scottsbluff
1973 – Roger Pelster, Grand Island
1974 – Roger Pelster, Grand Island
1975 – Roger Pelster, Grand Island
1976 – Roger Pelster, Norfolk
1977 – Clay Fisher, SD
1978 – Mark Dugan, Grand Island
1979 – Larry Hoshaw, Hastings
1980 – Mark Dugan, Grand Island
1981 – Dave Terry, Omaha
1982 – Carlos Santisteven, Lincoln
1983 – Doug Kaluza, Lincoln
1984 – Terry Christensen, Central Dist
1985 – Terry Christensen, Central Dist.
1986 – Terry Christensen, Central Dist.
1987 – Charley Boettcher, North Div.
1988 – Joseph Hill, Omaha
1989 – Randy Eckman, Norfolk
1991 – Charley Boettcher, Norfolk
1992 – Tom McLeod, Omaha
1993 – Tom McLeod, Omaha

1994 – Tom McLeod, Omaha
1995 – Tom McLeod, Omaha
1996 – Wallace Harper, Omaha
1997 – Wallace Harper, Omaha
1998 – Josh Steel, SD
1999 – Chet Kilmer, West River
2001 – Patrick Thompson, Omaha/Line.
2000 – Gary Nagel, Omaha/Lincoln
2002 – Wallace Harper, Omaha/Lincoln
2003 – Christ Bemt
2004 – Rueben Rodriguez
2005 – Trent Titsworth
2006 – Ben Sukup
2007 – Trenton Titsworth
2008
2009 – Raul Chavarria, Omaha
2010 – Marcus Robinson, Grand Island
2011 – Raul Chavarria, Omaha
2012 – Tyrone James, South Dakota
2013 – Dane Henry, Lincoln
2014 – Raul Chauarria, Omaha
2015 – Dylan Henry, Grand Island
2016 – Terrance Coleman, Lincoln
2017 – Terrance Coleman, Lincoln

1968 – Dan Island, SD
1969 – Gary Shovtain, Grand Island
1970 – Dan Island, SD
1971 – Michael Reed, Omaha
1972 – Tom Bryant, Omaha
1973 – Teddy Vaughn, Omaha
1974 – Jack Knodell, SD
1975 – Lament Kirkland, Omaha
1976 – Lamont Kirkland, Omaha
1977 – Lamont Kirkland, Omaha
1978 – Lamont Kirkland, Omaha
1979 – Lamont Kirkland, Omaha
1980 – Lamont Kirkland, Omaha
1981 – Ron Pelster, Norfolk
1982 – David Terry, Omaha
1983 – Stanley Smith, Omaha
1984 – Stanley Smith, Omaha
1985 – Ken Schafer, Omaha
1986 – Ken Schafer, Omaha
1987 – Dan Terry, Omaha
1988 – Terry Christensen, Central Dist.
1989 – Joseph Hill, Omaha
1990 – Brian Mcintyre, Omaha
1991 – Roger Schwab, SE Dist.
1992 – Roger Schwab, SE Dist.

1993 – Tyler Hughes, Central Dist.
1994 – Roger Schwab, SE Dist
1995 – Roger Schwab, Norfolk
1996 – Tim Pilant, Omaha
1997 – Kevin Castenda, Omaha
1998 – Scan Jones, Omaha
1999 – Nate Conroy, Omaha
2000 – Patrick Thompson, Omaha/Line.
2001 – Robby Hampton, Omaha/Lincoln
2002 – Sean Bobier, Omaha/Lincoln
2003 – William Deets
2004 – Billy Walters
2005 – WahacankaWilch
2006 – William Quintana
2007 – WahacankaWilch
2008
2009 – Dane Henry, Lincoln/Norfolk
2010 – Julian McFadden, Omaha
2011 – Dane Henry, Grand Island
2012 – Jerami-Rodriguez, Omaha
2013 – Oliver Ramirez, Grand Island
2014 – Austin Overman, Grand Island
2015 – Oliver Ramirez, Grand Island
2016 – Arlen Janis, Rapid City
2017 – Roberto Torres, Grand Island

1968 – Dale Hixon, Norfolk
1969 – Ron Onefeather, SD
1970 – Rick Bailey, Norfolk
1971 – Dave Hill, Lincoln
1972 – Gary Sharkey, SD
1973 – Horace Martin, Omaha
1974 – Lou Bailey, Omaha
1975 – Lou Bailey, Omaha
1976 – Lou Bailey, Omaha
1977 – Walter Ware, Omaha
1978 – Clay Fisher, SD
1979 – Clay Fisher, SD
1980 – K. C. Smith, Omaha
1981 – Stanley Smrth, Omaha
1982 – Stanley Smith, Omaha
1983 – Dan Murphy, Omaha
1984 – Brian Eckman, Norfolk
1985 – Dana Sieweke, SD
1986 – Michael Kirby, Omaha
1987 – John Freeman, Omaha
1988 – John Freeman, Omaha
1989 – Don Houfeck, SD
1990 – Joseph Hill, Omaha
1991 – Armond Sprakel, Norfolk
1992 – Joe Escamilla, Scottsbluff

1993 – Dave Drey, Omaha
1994 – Chris Moore, Norfolk
1995 – Charlie Boettcher, Norfolk
1996 – Vernon Smolinski, Norfolk
1997 – Robert Ochor, Ord/Central Dist.
1998 – Jeff Brownfield, Omaha
1999 – Joe Evans, Omaha
2000 – Joe Evans, Omaha/Lincoln
2001 – Joe Evans, Omaha/Lincoln
2002 – Joe Stalbosky, Omaha/Lincoln
2003 – Marcus Holan
2004 – Phil Johnson
2005 – Sean Bobier
2006 – Josh Steele
2007 – Josh Steele
2008
2009 – John Montgomery, Rapid City
2010 – No Entry
2011 – Oliver Rivera, Grand Island
2012 – Oliver Rivera, Grand Island
2013 – Duane Johnson, Omaha
2014 – Duane Johnson, Omaha
2015 – Duane Johnson, Omaha
2016 – Edel Gomez, Omaha
2017 – Edel Gomez, Omaha

1934 – Bit Lambrecm, Omaha
1935 – Paul Hartnek, Kenosha, Wl
1936 – Paul Hartnek, Kenosha, Wl
1937 – Carl Vinciquerra, Omaha
1938 – Frank Gelecki, Omaha
1939 – Frank Gelecki, Omaha
1940 – Ernest Nordman, Superior
1941 – Ernest Nordman, Superior
1942 – James Shearron, Omaha
1943 – James Shearron, Omaha
1944 – James Shearron, Omaha
1945 – William Zuke, Lincoln AAF
1946 – Kenneth Syas, Omaha
1947 – John Rohnert, Kearney
1948 – James Motley, Alliance
1949 – Joe WayneDavis, Omaha
1950 – Bill Noble, Grand Island
1951 – Bill Noble, Grand Island
1952 – AJ Noble, Lincoln
1953 – John Kusalkie, Omaha
1954 – OllieGoa, Kearney
1955 – Wayne Womochil, Omaha
1956 – Willie Dennis, Omaha
1957 – Bill Nielsen, Omaha
1958 – Buzz Truax, Lincoln
1959 – Bill Nielsen, Omaha
1960 – Bill Nielsen, Omaha
1961 – Al Noble, Lincoln
1962 – James Williams, Omaha
1963 – Hariey Cooper, Omaha
1964 – John Gatus, Omaha
1965 – Jim Blake, Lincoln
1966 – Orville Qualis, Omaha
1967 – Ron Grogan, Omaha
1968 – Morris Jackson, Omaha
1969 – Ron Slander, Omaha
1970 – Morris Jackson, Omaha
1971 – James Williams, Omaha
1972
1973 – Ron Stutzman, Lincoln
1974 – Chuck Anderson, Omaha
1975 – Chuck Anderson, Omaha
1976 – Dave Winey, Omaha

1977 – Stan Holan, Norfolk
1978 – Stan Holan, Norfolk
1979 – Dwaine Sonnenfeld, Grand Island
1980 – Willie Feagin, Omaha
1981 – Joe Gil, SD
1982 – Joe Gill, SD
1983 – Martin Thomas, Omaha
1984 – Dan Murphy, Omaha
1985 – Stanley Smith, Omaha
1986 – Dick Ryan, Omaha
1987 – Dave Terry, Omaha
1988 – Dave Terry, Omaha
1989 – Mike Kirby, Omaha
1990 – Tim Hammond, SE Dist.
1991 – Tim Hammond, SE Dist.
1992 – Tim Sprakel, Norfolk
1993 – Ira Humm, Lincoln
1994 – Ira Humm, Lincoln
1995 – Ira Humm, Norfolk
1996 – Emerson Chasing Bear, SD
1997 – Luke Swanson, Norfolk
1998 – Royal Bryant, Ord/Central Dist.
1999 – Dann Suckstorf, Norfolk
2000 – Charlie Rush, Omaha/Lincoln
2001 – Darin Suckstorf, Norfolk
2002 – Darin Suckstorf, Norfolk
2003 – Shaba Bahata
2004 – Tay Bledsoe
2005 – Dustjn Headrick
2006 – Nick Lemel
2007 – Tay Bledsoe
2008 – Jacqui Spikes, Omaha
2009 – Austin Martinez, Grand Island
2010 – No Entry
2011 – Oliver Rivera, Grand Island
2012 – Taylor Keene, Omaha
2013 – Justin Becerra, Scottsbluff
2014 – Raymond Bernt, Grand Island
2015 – Edel Gomez, Omaha
2016 – Raymond Bernt, Grand Island
2017 – Ryan Leininger, Omaha

1983 – William HI, Omaha
1984 – Stan Holan, Norfolk
1985 – Stan Holan, Norfolk
1986 – Carl Von Rein, Lincoln
1987 – Stan Holan, North Div.
1988 – Carl Von Rein, Norfolk
1989 – Eric Meeks, Omaha
1990 – Eric Meeks, Omaha
1991 – Dino Salcedo, Omaha
1992 – Tim Hammond, SE Dist.
1993 – Dino Salcedo, Omaha
1994 – Marcus Polk, Lincoln
1995 – Jody Smith, Ord/Cenetral Dist.
1996 – Shawn Ingraham, Ord/Cntrl Dist
1997 – Robert Lays Bad, Rapid City
1998 – Byron Roach, SD
1999 – Royn Jones, Omaha
2000 – Darin Suckstorf, Norfolk

2001 – Luke Swantson, Norfolk
2002 – Gregory Lee, Omaha/Lincoln
2003 – No Entry
2004 – Caleb Tyler
2005 – Jacqui Spikes, Omaha
2006 – Jacqui Spikes, Omaha
2007 – Juan Maxwell, Omaha
2008
2009 – Theron Pappas, Rapid City
2010 – Juan Maxwell, Omaha
2011 – Brian Houston, Omaha
2012 – Raymond Bernt, Grand Island
2013 – Raymond Bernt, Grand Island
2014 – Luis Marquez, Omaha
2015 – Darius Walton, Omaha
2016 – Tommy Bernt, Grand Island
2017 – Chad Jones, Omaha

RETIRED WEIGHT CLASSES

diver

1975 – George Dubray, Scottsbluff
1976 – Tom Tores, SD
1978 – Joe Sanchez, Scottsbluff
1979 – Stephen Martinez, Scottsbluff
1980 – Stephen Martinez, Scottsbluff
1981 – Rich Vaughn, Grand Island
1982 – Joe Gonzales, Scottsbluff
1983 – Tim Reznicek, Norfolk
1984 – Andre Williams, Omaha
1985 – Tim Dowd, Omaha
1986 – Ralph Barton, Omaha
1987 – Bradley Martinez, West Div.

1988 – Bradley Martinez, West Div.
1989 – Joe Moran, Omaha
1990 – Joe Moran, Omaha
1991 – LaronStewart, Omaha
1992 – No Entry
1993 – Josh Hefbest, Scottsbluff
1994 – Josh Hefbest, Scottsbluff
1995 – Kerry Eddy, Ord/Cen. Dist.
1996 – Shawn Beckman, Norfolk
1997 – Garcia Edgar, Norfolk
1998 – Stanley Washington, Omaha
1999 – Jeremy Waters, West River

2000 – No Entry
2001 – Richard Flores, Ord/Cen. Dist.
2002 – No Entry
2003 – No Entry
2004 – Ivan Martinez,
2005 – No Entry
2006 – No Entry
2007 – Sergio Ramirez, Omaha
2008
2009 – Sergio Ramirez, Omaha

1934 Ben Finnerty, Omaha
1935 Ben Finnerty, Omaha
1936 Jesse Salzar, Omaha
1937 Martin Helzer, Palmer
1938 Jesse Salzar, Omaha
1939 Elcton Chadek, Omaha
1940 Jesse Salzar, Omaha
1941 Paul Martinez, Omaha
1942 Paul Martinez, Omaha
1943 Joe Martinez, Omaha
1944 Mike O’leary, Denver
1945 Billy Book, Boys Town
1946 Bill Laverty, Ainsworth
1947 Frank Campisi, Omaha
1948 James Molo, Omaha
1949 Sam Marchese, Omaha
1950 William Faulkner, Omaha
1951 Santiago Ponce, OffuttAFB
1952 Leonard Hudgins, Omaha
1953 Wendell Stewart, Omaha
1954 Wendell Stewart, Omaha
1955 Herschel Taylor, Kearney
1956 Art Hernandez, Scottsbluff
1957 Dick Johnson, Lexington
1958 John Ferreyra, Scottsbluff
1959 Midge Minor, Omaha
1960 Midge Minor, Omaha
1961 Jack McGinn, Norfolk
1962 Don Rudd Mill, SD
1963 Don Rudd Mill, SD
1964 Lance Kress, Omaha
1965 Lance Kress, Omaha
1966 Tony Rodriguez, Omaha
1967 Lance Kress, Omaha
1968 Bitty NaPier, Omaha
1969 Ricky Pleasant Omaha
1970 Bob McBride, Omaha
1971 Wade Stewart, Scottsbluff

1972 Leonard Bordeaux, Scottsbluff
1973 Randy Simons, Norfolk
1974 Pat Jefferson, SD
1975 Lawrence Cisneros, Scottsbtuff
1976 George Dubray, Scottsbluff
1977 David Martinez, Scottsbluff
1978 Bryan Torres, SD
1979 Billy Pelster, Norfolk
1980 Vem Larvie, SD
1981 Stephen Martinez, Scottsbluff
1982 Anthony Sanchez, Scottsbluff
1983 Joe Gonzales, Scottsbluff
1984 Tim Reznicek, Norfolk
1985 Rodney Reed, Omaha
1986 Tom Anderson, Central Dist.
1987 Alfred Lopez, North Div.
1988 Mike Juarez, Omaha
1989 Sal Savala, Omaha
1990 Shawn Waltery, Norfolk
1991 Leonard Martinez, Lincoln
1992 Leonard Martinez, Lincoln
1993 Leonard Martinez, Lincoln
1994 Leonard Martinez, Lincoln
1995 Josh Herbest, Ord/Central Dist.
1996 Josh Herbest, Ord/Central Dist.
1997 Josh Herbest. Ord/Central Dist.
1998 Ray Abrams, Omaha
1999 Josh Herbest, Ord/Central Dist.
2000 Aaron Troester, Norfolk
2001 No Entry
2002 Victor Perez, Ord/Central Dist.
2003 No Entry
2004 Jose Hinojosa
2005 Tom Archambautt
2006 No Entry
2007 No Entry
2008
2009 Johnny Determan, Omaha

1934 Frank Cvitak, Omaha
1935 Frank Cvitak, Omaha
1936 Jack Rhoades, Council Bluffs
1937 Paul Gaughenbaugh, Hastings
1938 Steve Locke, Grand Island
1939 Herbert Engel, Allen, NE
1940 Buster Spataro, Omaha
1941 Ascension Gonzales, Lincoln
1942 Ascension Gonzales, Lincoln
1943 Enox Tebo, Winnebago
1944 Paul Martinez, Omaha
1945 John Feeney, Omaha
1946 Carl Juggert, Hastings
1947 Dizon Adams, Omaha
1948 Tommy Otero, Hastings
1949 Roy Beem, Alliance
1950 Bid Tannehill, Norfolk

1951 Gilbert Martinez, Lexington
1952 Victor Bellman, Lyman
1953 Leonard Hudgins, Omaha
1954 Isabel Ramirez, Scottsbluff
1955 Pete Negrete, Scottsbluff
1956 Wenddl Stewart, Omaha
1957 Art Hernandez, Scottsbluff
1958 Boots Washington, Omaha
1959 Adron Carroll, Omaha
1960 Gabe Barajas, Omaha
1961 Gabe Barajas, Omaha
1962 Jack McGinn, Norfolk
1963 Dale Blackfisn, Sioux City
1964 Stan Novak, Omaha
1965 Larry Lurz, SD
1966 Tom Cisneros, Scottsbluff
1967 Tom Mile, Omaha

1968 Larry Lurz, SD
1969 Tom Cisneros, Scottsbluff
1970 Billy NaPier, Omaha
1971 Mike Garza, Omaha
1972 Mike Garza, Omaha
1973 Leonard Bordeaux, Scottsbluff
1974 Leonard Bordeaux, Scottsbluff
1975 Pat Jefferson, SD
1976 Ray Menefee, Lincoln
1977 Ray Menefee, Lincoln
1978 Tom Two Bulls, SD
1979 Dave Martinez, Scottsbluff
1980 Art Meehan, Omaha
1981 Joe Sanchez, Scottsbluff
1982 Rick Vaughn, Grand Island
1983 Lavell Wright, Omaha
1984 Chuck Richards, SD
1985 Jerry Gorsuch, Scottsbluff
1986 Sam Greco, Omaha
1987 Wayne Rademacher, Central Div.
1988 Sam Greco, Omaha

1989 Tom Anderson, SE Dist.
1990 Robert Hernandez, Rapid City
1991 Sal Savala, Omaha
1992 Michael Emerson, SE Dist.
1993 Jeremy Claypool, Central Dist.
1994 Laron Stewart, Omaha
1995 Steve Mesteth, SD
1996 Terry Lantz, Omaha
1997 Jeremy Claypool, Ord/Cntrl Dist.
1998 Bernard Davis, Omaha
1999 No Entry
2000 Bernard Davis, Omaha/Lincoln
2001 Ray Shawn Abram, Omaha/Lincoln
2002 Ray Shawn Abram, Omaha/Line.
2003 No Entry
2004 Diego Mujica
2005 Jose Hinojosa
2006 Jose Hinojosa
2007 Brandon Quintana 2008
2009 No Entry

1968 Tom Cisne, Scottsbluff
1969 Tony AguSar, Omaha
1970 Chuck Jefferson, SD
1971 Steve Pelster, Norfolk
1972 David Paxton, Scottsbluff
1973 David Paxton, Scottsbluff
1974 Garth Bauer, Norfolk
1975 Ray Menefee, Lincoln
1976 Bill Mufphy, Omaha
1977 Ben Rodriguez, Scottsbluff
1978 Ben Rodriguez, Scottsbluff
1979 Ben Rodriguez, Scottsbluff
1980 George Dubray, Scottsbluff
1981 Troy Smith, Lincoln
1982 Troy Smith, Lincoln
1983 Vem Larvie, SD
1984 Michael McNeil, Omaha
1985 Chuck Richards, SD
1986 Chuck Richards, SD
1987 Chuck Richards, SD
1988 Chuck Richards, SD

1989 Reuben Gonzalez, Central Dist.
1990 Kenneth Friday, SE Dist.
1991 Kenneth Friday, SE Dist
1992 Kenneth Friday, SE Dist
1993 Tom Anderson. Lincoln
1994 Radolfo Mata, Norfolk
1995 Juan caoamiDias, umana
1996 Rudy Mata, Norfolk
1997 Matt Sukup, Ord/Central Dist
1998 Dan Euler.SD
1999 Kevin Nauden, Omaha
2000 Cody Hollenback, Norfolk
2001 Bernard Davis, Omaha/Lincoln
2002 Bernard Davis, Omaha/Lincoln
2003 Amondo Gonzalez
2004 James Henley
2005 Diego Mujica
2006 Diego Mujica
2007 Diego Mujica 2008
2009 Omar Morales, Omaha

1934 John Fakata, Omaha
1935 George Trupp, Grand Island
1936 Frank Cvitak, Omaha
1937 Charles Migel, Lincoln
1938 Levi DeCora, Winnebago
1939 Paul Gaughenbaugh, Hastings
1940 Marvin Helzer, Palmer
1941 Duane Mauch, Bassett
1942 Dick Chase, Omaha
1943 Leslie Thompson,Nebraska City
1944 Enos Tebo, Winnebago
1945 Walter Reynek, Omaha
1946 James Novak, Omaha
1947 Harold McDonald, Omaha
1948 James Gregory, Omaha
1949 Kay LeFlore, Omaha
1950 Bob Hernandez, Scottsbluff

1951 Bobby Weston, Alliance
1952 Bob Gillogly, Omaha
1953 Lou Cappellano, Omaha
1954 James Womack, Omaha
1955 Art Guglielmelli, Lincoln
1956 Wilbert Miller, Scottsbluff
1957 Dick Cline, Norfolk
1958 Bill Novak, Omaha
1959 Bill Urwin, Omaha
1960 Boots Washington, Omaha
1961 Dick Johnson, Holdrege
1962 Don Boylin, Norfolk
1963 Lee Madison, Rapid City
1964 Claude Crawford, Omaha
1965 Nate Merrick, Norfolk
1966 Delfino Romero, Omaha
1967 Tom Cisneros, Scottsbluff

1934 Sammy Verse, Omaha
1935 Sammy Verse, Omaha
1936 Charles Mkjel, Lincoln
1937 Bob Money, Sioux City
1938 Roscoe Smith, Omaha
1939 Tuck Sirrs, Scottsbluff
1940 Bob Stone, Kearney
1941 Claint Weissenbach, Omaha
1942 Stanley Olson, Omaha
1943 Charles Davis, Omaha
1944 Eugene Brown, Omaha
1945 Eugene Brown, Omaha
1946 Bob Rushing, Omaha
1947 Clifford Blackbird, Omaha
1948 Gayus Outhouse, Norfolk
1949 Gayus Outhouse, Norfolk
1950 Gilbert Negrete, Scottsbluff
1951 Bob Hernandez, Alliance

1952 Bobby Weston, Scottsbluff
1953 Ernie Trousdale, Omaha
1954 Bobby Weston, Scottsbluff
1955 Joe Parks, Omaha
1956 Joe Parks, Omaha
1957 Johnny Lawler, Norfolk
1958 Art Hernandez, Scottsbluff
1959 Art Hernandez, Scottsbluff
1960 Bill Novak, Omaha
1961 Mike Larchick, Lincoln
1962 Terry Cobb, Grand Island
1963 Les Gutierrez, Bridgeport
1964 Percy Titsworth, Omaha
1965 Tony Drake, Norfolk
1966 Tony Drake, Norfolk
1967 John Himing, SD

1968 John Himing, SD
1969 Clemmie Tucker, Omaha
1970 Clemmie Tucker, Omaha
1971 Junior Pelster, Omaha
1972 Tony Drake, Norfolk
1973 Jeff LeMeir, Norfolk
1974 Jeff LeMeir, Norfolk
1975 Junior Pelster, Norfolk
1976 Rick Kaiser, SD
1977 Rick Kaiser, SD
1978 Chuck Evans, Omaha
1979 Mark Hunt, Hastings
1980 Doug Kaluza, Lincoln
1981 Terry Christensen, Grand Island
1982 Mike Sackett, Norfolk
1983 Bobby Bates, Norfolk
1984 Lavell Wright, Omaha
1985 Lavell Wright, Omaha

1986 Lavell Wright, Omaha
1987 Lavell Wright, Omaha
1988 Trevor Nieman, Lincoln
1989 Tony Menefee, SE Distnct
1990 James Shelly, Omaha
1991 Gordon Hodges, Lincoln
1992 Jeff Miller, SE Dist
1993 Julius Birdine, Omaha
1994 Henry Ramirez, Scottsbluff
1995 Henry Ramirez, Scottsbluff
1996 Stoney Kilmer, SD
1997 Henry Ramirez, Ord/Central Dist.
1998 VitoAgosta, Omaha
1999 Robert Stenka, Norfolk
2000 Dustin Claypool, Ord/Central Dist.
2001 Shawn Stenka, Norfolk
2002 Lowell Brownfield, Omaha/Line.

1934 Clyde Pedersen, Omaha
1935 Harold Henderson, Wayne
1936 Joe Drayer, Herman
1937 Marvin Berch, Logan, IA
1938 Billy Walsh, Hastings
1939 Henry Medlock, Omaha
1940 Alden Foote, Hastings
1941 Joe Martin, Fremont
1942 Bill McNair, Falls City
1943 Joe Hatfield, Omaha
1944 Joe Hatfield, Omaha
1945 Charies Green, Fairmont MF
1946 James Watson, Omaha
1947 Walter Chief, Fremont
1948 Leonard Craig, Omaha
1949 Harold Hulit, Fremont
1950 Bob Barnes, Lincoln
1951 Jerry Hull, Lincoln

1952 Robert McKee, Lincoln
1953 Sammy Williams, Omaha
1954 Robert McKee, Lincoln
1955 Larry Juergens, Grand Island
1956 Eddie Anderson, Omaha
1957 Edward Mazollek, Omaha
1958 Danvin Phillips, Lincoln
1959 Charles Morgal, Omaha
1960 Art Hernandez, Scottsbiuff
1961 AlCarbin, Omaha
1962 Butch Pofahl, Norfolk
1963 Lovell Jordon, Omaha
1964 Steve Woods, Omaha
1965 Hal Mitchell, Lincoln
1966 Paul Fisher, Omaha
1967 Paul Fisher, Omaha

1934 Pete King, Omaha
1935 Joe Drayer, Herman
1936 Cart Vinciquerra, Omaha
1937 John Taylor, Bayard
1938 Walter Pick, Inman
1939 Billy Walsh, Grand Island
1940 Jack Fickler, Omaha
1941 Vernon Hixon, Norfolk
1942 John Rohnert, Kearney
1943 Bill McNair, Imperial
1944 Lawrence Watson, Omaha
1945 John Steiner, Omaha
1946 James Hamilton, Omaha
1947 John Steiner, Omaha
1948 Dick Kane, Norfoik
1949 Eugene Brown, Omaha
1950 Charles Morgal, Council Bluffs
1951 Tommy Johnson, Lincoln

1952 Neil Moore, Lincoln
1953 Kenneth Cole, Lincoln
1954 John Wilkinson, Lincoln
1955 Russell Grothe, Omaha
1956 Charies Morgal, Council Bluffs
1957 Paul Ford, Omaha
1958 George Matlock, Omaha
1959 Mel Swillie, Omaha
1960 Jon Peterson, Lincoln
1961 Tony Segura, Scottsbluff
1962 Tony Novak, Holdrege
1963 Charles Stoudamire, Omaha
1964 Hariey Cooper, Omaha
1965 Ron Onefeather, SD
1966 Lugean Morgan, Omaha
1967 Charles Humm, Lincoln
2001 Robby Hampton, Omaha/Lincoln